• 8.JPG
  • 2.JPG
  • 3.jpg
  • 6.jpg
  • 4.jpg
  • 9.JPG
  • 7.png
  • 1.jpg

 

Nepabūgę lietaus ir visai nežiemiškų orų, gruodžio 7 d. į Vaclovo Giržado progimnaziją sugūžėjo patys gabiausi rajono pradinukai. Visus draugėn sukvietė jau kasmetiniu tapęs konkursas „Gabiųjų sambūris“, kurį kartu su Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaukų centru organizuoja Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojų darbo grupė. Konkursas skirtas gabiems vaikams - tai paskatinimas siekti daugiau, ieškoti naujų atradimų, atsakymų, plėsti turimas žinias ir, žinoma, mokėti jas pritaikyti kasdienybėje. Juk net senovės išminčius Aischilas, gyvenęs 6-5 amžiuje prieš Kristų, yra pasakęs: „Išmintingas ne tas, kuris daug žino, o tas, kurio žinios yra naudingos.“

 Konkurse išbandyti jėgas ryžosi 5 Kaišiadorių rajono komandos: Gudienos mokyklos darželio „Rugelis“, Žiežmarių gimnazijos, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos ir dvi Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos komandos.

Artėjant nepriklausomos Lietuvos šimtmečio paminėjimui, mokiniai azartiškai atsakinėjo į klausimus apie savo šalį, jos istoriją, senuosius lietuvių dievus, dalinosi žiniomis apie Lietuvos kunigaikščius ir kitus svarbius, tėvynei nusipelniusius žmones. Sulaukė ir muzikinių bei matematinių klausimų - juk mokslas toks platus ir toks įdomus.

Įveikę du konkurso turus, vaikai prisiminė senąsias lietuvių tradicijas, ką žmonės veikdavo Advento metu. Visi drauge kaip viena darni šeima smagiai pažaidė keletą adventinių žaidimų. Po jų laukė nepamirštama biologijos pamokėlė naujoviškoje 3 D klasėje, kur mokytoja Janina Krutkevičienė pakvietė vaikus paanalizuoti, kaip gi atrodo gyvūno ir augalo ląstelė, kaip baltieji kraujo kūneliai „sudoroja“ mus puolančius virusus. Visi sulaikę kvapą stebėjome, kaip ritmingai plaka širdis, kaip iš tikrųjų atrodo akis. Susižavėję vaikai „pasiuntė“ savo palinkėjimą atgijusiai boružėlei.

Netruko prabėgti laikas ir konkurso „Gabiųjų sambūris“ nugalėtojai jau buvo žinomi. Antrąją ir trečiąją vietas laimėjo Giržado progimnazijos komandos (mokytojos Jūratė Šeškevičienė ir Aušra Černiauskienė). Garbingą pirmąją vietą šiais metais iškovojo Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos komanda (mokytoja Dalia Grigaliūnienė). Džiaugiamės kartu su nugalėtojais ir linkime visokeriopos sėkmės siekiant mokslo aukštumų.

Žinios, gebėjimai, naujos patirtys, nauji draugai teikia mūsų kasdienybei prasmingumo, šviesos, vilties. Adventas, šviesos laukimo laikotarpis, įgavo dar vieną prasmę. Augantys vaikai – Lietuvos ateitis, viltinga ateitis, šviesi ateitis...

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojos (organizatorės) Asta Paulauskienė ir Jūratė Šimienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100