• 7.png
  • 8.JPG
  • 4.jpg
  • 9.JPG
  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 6.jpg
  • 1.jpg

Baigiantis rugsėjui, ėmus vis sparčiau kristi margaspalviams medžių lapams, minėjome Europos kalbų dieną. Ja siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę, į tai, kad kalbų mokymasis praturtina asmenybę ir padeda pažinti gyvenimą, suteikia naujų idėjų, atveria vartus į nuostabų mokslo pasaulį.  Šios gražios šventės tikslas – įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Juk dar niekada nebuvo tiek galimybių mokytis ir dirbti kitose Europos šalyse, be to dėl globalizacijos žmonėms neišvengiamai reikia užsienio kalbų įgūdžių. Rugsėjo 26-ąją daug dėmesio skiriama užsienio kalbų mokymuisi, žmonių, mokančių užsienio kalbas, bendravimui ir tautos kultūros pažinimui. Mokydamiesi svetimų kalbų, tampame dvasiškai turtingesni.
Europos kalbų diena  rugsėjo 26 d.  pirmą kartą pradėta švęsti nuo 2001 m.
Mūsų progimnazijos 2-4  kl. mokiniai jubiliejinę Europos kalbų dieną minėjo išradingai: antrokai, susipažinę su Europos šalimis, jų vėliavomis, patikusią pagamino. Gamino ir žaismingus žemės gaubliukus, juos spalvino, piešė šalių draugystę,  domėjosi Europos sąjungos vėliava, jos šalimis narėmis, užaugę svajojo nuvykti į Europos šalis. Kiti - skaitė, spalvingai rašė palinkėjimus, šaukinius, frazes apie draugystę, kalbas, dar kiti - rašė anglų kalba trumpus rašinėlius apie pasirinktą šalį, taip vaizdavo įvairias Europos valstybes. O ketvirtokai  sugalvojo  pateikti savo darbą  viktorinos forma – aprašė pasirinktą šalį, o skaitytojas turėjo atspėti šalies pavadinimą. Mokinių darbai, tarsi tie rudens margaspalviai lapai, puikavosi progimnazijos klasėse ant vidinių durų, koridoriuose, žaidimų veiklų erdvėse.
Supratome, kad esame turtingi, kalbėdami savo gimtąja kalba ir teigiame, kad svarbu mokytis kitų šalių kalbų. Mokiniai kėlė rankutes, paklausus, kieno šeimos nariai dirba Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Norvegijoje ar kt. Taip pat, ne vienas iš jų, svečiavosi ar net kurį laiką gyveno minėtose Europos šalyse. Gedimino g. korpuso bibliotekoje veikė informacinė paroda „Kalbų diena‘‘, o Girelės g. korpuse buvo eksponuojamas jau trečius metus ilgėjantis Europos šalių vėliavų kilimas.
Kalbų mokymasis taip pat skatina mylėti, gerbti, puoselėti ir savo gimtąją kalbą bei kultūrą. Džiugu, kad mokiniai nuoširdžiai ruošėsi ir dalyvavo Europos kalbų dienos veiklose.

Veiklų akimirkos nuotraukose: https://drive.google.com/folderview?id=1zEeJjeDsQtMJ9CKtWe3W4alz4FeDS8zI

                                                                                                    anglų kalbos mokytoja Gitana Valkavičienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100