• P1013940.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1014175.JPG

Laisvės ir nepriklausomybės troškimas yra toks natūralus ir taip giliai įaugęs kiekvieno širdyje, kaip gryno oro ar tyro vandens gurkšnis, kaip saulės spindulys po pilkos apniukusios dienos, kaip vaiko šypsena, kaip nekalto angelo prisilietimas... Kaip ramybė - po angelo sparnu...

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokytojai, susitelkę į darbo grupę, pasitinkant Nepriklausomos Lietuvos 100 metų jubiliejų, inicijavo ir organizavo tarptautinį pradinių klasių mokinių kūrybos konkursą „Po angelo sparnu į Lietuvos 100 – metį“. Konkurse dalyvavo 62 mokiniai, kurie pateikė individualius kūrybinius darbus – erdvinius angelus. Taip pat sulaukėme aštuonių grupinių darbų. Angelai į Kaišiadoris suplaukė iš rajono mokyklų (Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos, Žiežmarių gimnazijos), Žiežmarių kultūros centro, Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų bei jų padalinių. Darbus atsiuntė Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Labai pradžiugino angelai iš Dublino (Airija), Nordstrand (Vokietija), Virginija (JAV). Užsienio lietuvių darbai dvigubai sušildė širdis. Smagu jausti, kad Lietuva ir jos nepriklausomybė net ir emigrantų vaikams yra labai svarbi. Mūsų progimnazijos vaikai sukūrė 30 individualių ir 6 grupinius darbus. Projektas vyko ir internetinėje eTwinning (tarptautinėje mokyklų dvynių) erdvėje, kur dalyvavo Graikijos mokykla, taip pat prie mūsų progimnazijos prisijungė Šiaulių Jėzuitų mokykla.

Buvo sukurta daugiau nei šimtas angelų, kuriais pasigerėti nuo sausio vidurio kvietėme Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos (Gedimino g. 38) pastate, Kaišiadorių Viešosios bibliotekos vaikų skyriaus patalpose. Nuo vasario pradžios angelų parodos ekspozicija persikėlė į Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedrą. Paroda vyks iki kovo vidurio.

Buvo atrinkta 12 laureatų, kurių laukia atminimo dovanėlės ir padėkos raštai. Konkurso laureatais tapo Vaitkutė Viltė (Dublinas), Navickaitė Lėja (Žiežmarių kultūros centras, vadovė J. Treinytė), Sereičikaitė Emilija (Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija, mokytoja G. Gofmanienė), Žemaitis Povilas (Žiežmarių gimnazija, mokytoja O. Račiūnienė), Paškevičiūtė Skaistė, Kazakevičiūtė Aurėja, Parniauskas Dangis (Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, mokytoja L. Alionienė), Žukauskaitė Urtė, Lažauninkaitė Martyna, Kolupailaitė Irūna (Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, mokytoja J. Šimienė), Valiokė Ema (Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, mokytoja R. Mackevičienė), Kertenytė Austėja (Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, mokytoja V. Možeikienė).

Virtualią angelų parodą galite aplankyti internetiniu adresu:

https://www.youtube.com/watch?v=4MGlsKghIDc

Laureatų darbai:

https://www.youtube.com/watch?v=eWpmfYC_tBs

Lietuvos nepriklausomybės 100 - mečio renginiai nuvilnijo po visą Lietuvą. Sustodami prie kiekvieno širdies durų, langinių... pasibelsdami į sąmonę, istorinį tapatumo jausmą. Šis konkursas „Po angelo sparnu į Lietuvos 100 - metį“ patvirtino, kad esame vieningi, neabejingi, mylintys savo šalį. Nors visai maži, pradinukai, bet savo mažais darbais atverdami duris kūrybai, bendrai veiklai, saviraiškai, stengiamės prisidėti, augti sąmoningi Lietuvos piliečiai.

Telieka palinkėti savo šaliai ir sau - išlikime po angelo sparnu, auginkime jaunąją Lietuvą, saugokime nepriklausomybę ir laisvę bei aukime kartu.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Paulauskienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

 

Vasario 2020
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 niekorimto logo 1534752255p

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100