• 9.JPG
  • 7.png
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 6.jpg
  • 8.JPG
  • 4.jpg

Tą naktį tankai traiškė laisvę,

Tą naktį iš juodų juodžiausią.

Tą naktį jie krauju aplaistė

Tėvynę lyg viltim šviesiausia...

            Sausio 13 – ąją dieną nuo 1991 m. mūsų tauta mini Laisvės gynėjų dieną. Šią dieną ne tik prisimename Sausio 13 – osios nakties šiurpius įvykius, bet ir pagerbiame žuvusius piliečius, narsiai kovojusius už savo tėvynę ir mūsų laisvę.

 

            Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 2e ir 3b klasių mokytojos Regina Balčiūnienė ir Lina Alionienė tą dieną per pamokas stengėsi mokiniams perteikti istorinės dienos atmosferą. Iš pradžių visi giedojo himną. Tradiciškai šią dieną paminėjo ir tylos minute - pagerbė Sausio 13 – osios dienos aukas. Mokiniai susėdo grupelėmis prie papuoštų vėliavėlėmis ir žvakelėmis staliukų. Mokytojos paklausė mokinių: „ Kuo svarbi yra sausio 13 – oji ir kodėl ją minime?“ Tuomet vyko aptarimas, diskusijos apie laisvę ir atsakomybę, pareigą ir kovą, visi drauge žiūrėjo dokumentinius kadrus apie tų metų įvykius bei aptarė jų svarbą. Štai kelios mokinių mintys: „Man buvo labai baisu, net šiurpuliukai lakstė“; „ Už laisvę tauta kovojo ne ginklu, o širdimi“; „Supratau, kad ir be ginklo galima įveikti priešą“.

            Ir vis dėl to visų širdys ima plakti karščiau, kai su 1991 metų Sausio 13 – osios įvykiais susipažįsta ne iš prėskų istorijos vadovėlių puslapių, bet per gyvus liudijimus. Tada laisvė, tas suprantamas dalykas, netikėtai virsta stebuklu. Mokytojos papasakojo savo išgyvenimus ir paskaitė įvykio liudininkų atsiminimus iš knygos „Bokšto gynimas“.

            Neužmirštuolės žiedą kaip taikų pagarbos ir padėkos ženklą visiems Lietuvos Laisvės gynėjams, padėjusiems galvas už mūsų nepriklausomybę, į atlapą noriai segasi daug tautiečių. Mokytojos Regina ir Lina kartu su mokiniais kūrė kompoziciją ir puošė neužmirštuolių žiedais. Mokiniai prisiminė, ką simbolizuoja neužmirštuolės žiedas: „neužmirštuolė todėl, kad niekada niekada neužmirštumėm tų, kurie žuvo dėl mūsų laisvės“. Tada mokytojos paklausė, kodėl deginamos žvakelės. Mokiniai kalbėjo: „Man pasakojo seneliai, kad tą baisią naktį buvo deginami laužai, todėl ir mes uždegame žvakeles“; „ Dar jas uždegame todėl, kad pagerbtumėm mirusiuosius“.

            Mokiniai apibrėžę savo plaštaką ant geltonos, žalios ir raudonos spalvotos popieriaus lapų, iškirpo ir suklijavo ant Lietuvos trafareto: „Savo rankelėmis stipriai susikibę saugosim Lietuvėlę“. Mokytojos kalbėjosi su mokiniais apie tuos įvykius ir siekė, kad jų mažos širdelės pajustų vienybės jausmą. Visi drauge klausėsi dainų, dainavo dainas Tėvynei Lietuvai.

            Branginkim Tėvynės laisvę, neleisdami laiko tėkmei nusinešti užmarštin svarbiausių įvykių.

           

Žydronė Paškevičienė

3 b klasės mokinės Skaistės mama

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100