Su džiugesiu ir šviesa į duris beldžiasi pavasaris, kartu su gamtos atbudimu atnešdamas vieną gražiausių švenčių- Velykas. Atkeliavo ir pas mus Velykinė nuotaika. Išvykome į edukacinį renginį "Margučių marginimas vašku". Žaslių amatų centre mus pasitinka tautodailininkė kuri tiek daug žino apie  Velykas, jų papročius ir šventės simbolį -margutį.

Išgirdome apie margučių raštus, spalvų reikšmes : žalia- gamtos ir stiprybės simbolis, mėlyna -dangaus ir santaikos, raudona -vilties ir sveikatos, geltona - saulės šviesos ir šilumos.

Visų rankutėse kiaušinis, kuris kiekvienam taps pats gražiausias su vaško taškeliu, saulute, žolės stiebeliu. Vašku išpuošti kiaušiniai keliauja į dažų pasaulį, o mes miname mįsles, žaidžiame liaudiškus žaidimus. Laikas prabėga nepastebimai. Visi linksmi, nešini margučiais grįžtame namo.

Sužinojome, išmokome vieną iš senovinių papročių, kaip vašku išgražinti margutį. Vaikai kalbėjo: "Išmokinsiu mamytę, kaip reikia dažyti margučius", "Mes su šeima irgi taip dažysim, nes aš jau moku", "Vaškas daro stebuklus".

2e klasės mokytoja Regina Balčiūnienė.