• 4.jpg
  • 7.png
  • 6.jpg
  • 8.JPG
  • 2.JPG
  • 1.jpg
  • 9.JPG
  • 3.jpg
Pradedame vieną iš gražiausių laikotarpių - Adventą. Ko gero daugelis savo namus jau padabino Advento vainiku su keturiomis, kiekvieną laukimo savaitę simbolizuojančiomis žvakėmis...
Juk laukiam Kūdikėlio Jėzaus gimimo... Laukiam ir žinom, kad šio laikotarpio pabaigoje su visa šeima sėsime prie Kūčių stalo, laužysime kalėdaitį ir visi kartu išgyvensime ypatingą ir širdžiai mielą bendrystę su pačiais artimiausiais širdžiai žmonėmis - savo šeima. Žinome, kad vėlų gruodžio 24-osios vakarą skubėsime į Piemenėlių šv. Mišias, kur, vyskupui užgiedojus giesmę „Sveikas, Jėzau, gimusis“, galėsime ir patys Kūdikėlį Jėzų pasveikinti. O kol kas... Kol kas, tai žinodami, ruoškime savo širdis šiam ypatingam istoriniam įvykiui.
Kaip pasiruošti? Dalinuosi kunigo A. Toliato pamąstymais.
I advento sekmadienio Evangelija mus ragina budėti.
„Ką reiškia budėti? Tai atpažinti Dievo buvimą. Budėti - tai išmokti problemą paversti galimybe. Nes Dievas visada yra šalia mūsų. Sąmoningi mes ar nesąmoningi - Jis yra šalia mūsų. Kuo būsime budresni, kuo geriau išmoksime budėti, tai yra atpažinti Jo buvimą šalia, tuo didesnė tikimybė gyvenimo nesėkmes, nepatogius dalykus pakeisti į susitikimą su Dievu ir Jo atveriamas galimybes.
Budėti - tai nelikti suklupus, o kiekvieną kartą keltis ir keltis stipresniam.“
Taigi, budėkime. Mokykimės budėti.
II advento sekmadienio Evangelija mus kvies atsiversti, nes prisiartino dangaus karalystė.
„Labiausiai apsigauname ėmę galvoti, kad Dievo karalystė kažkur toli. Nežinome, kas ir kokia ji iš tikrųjų yra ir geriau nė neįsivaizduoti per daug, nes susipainiosime savo svajonėse ir iliuzijose. Galime tiktai prisiliesti, tik ją nuspėti. Tai pagarba, pasitikėjimas, gebėjimas kalbėti širdies kalba, skaityti tarp eilučių, matyti, girdėti, be žodžių jausti vienas kito buvimą. Tik visa tai reikėtų padauginti iš tūkstančių- toks stiprus išgyvenimas. Dievas negali pripildyti jo Savimi, jeigu mes nenorime.“
„Adventas - ne vien ruošimasis šventei, ne vien dovanų paieškos karštligė, eglutės ir prakartėlės aplankymas. Tai atsivertimo tapsmas. Kiekvienas turime rasti savo kelią prie prakartėlės, kiekvienas prie jos rasime savo draugiją. Gal ji ir ne ideali, žmones- kaimynus, bendradarbius, šeimą- turime tokius, kokius turime, bet Dievo rankose įrankiais tampa esantys. Jei būsime, kalėdinis stebuklas įvyks.“
Atsiverskime... Nebijokime atverti savo širdies greit užgimsiančiam Kūdikėliui Jėzui. Būkime!
III advento sekmadienis- GAUDETE- ragins džiūgauti.
„Džiūgaujame, nes mums suteikiama viltis, kuri neapgauna, kad tai, ko laukiame, nutiks - Kūdikėlis gims, Mesijas ateis, dangaus karalystė bus atverta.“
„Džiūgaukime, nes Dievas ir ateina tada, kai mums labiausiai baisu ir gėda, kad besąlygiškai apkabintų ir pasakytų: tu esi mano mylimas sūnus, mano mylima duktė, aš tavim gėriuosi, tu man brangus. Kad pagaliau atsipalaiduotume ir nebandytume nieko vaidinti, nebesistengtume atrodyti geresni negu esame. Gerumas- tai nuolatinė kova, nuolatinis pasirinkimas.“
Džiūgaukime! Dievas mus myli tokius, kokie esame.
IV advento sekmadienis mums primins stebuklingą įsikūnijimą.
„Marijai naujieną apie neįtikėtiną Dievo malonę pranešė angelas ir ji nuolankiai ją priėmė. O Juozapui jis tik sapne paliepė nebijoti ir parsivesti į namus savo žmoną.“
„Vis dėlto Dievas mūsų gyvenime dažniausiai veikia būtent taip- labai subtiliai. Visi Jo stebuklai įvyksta tarsi tarp eilučių. Kartais nė negali paaiškinti, tiesiog taip nulemia aplinkybės. Jei širdis atvira, tikrai gali pamatyti ir atsekti, kad viskas ne veltui - net, atrodytų, savaime suprantami dalykai. Štai taip įvairiais keliais ir būdais Jis mus veda į savo šventąją buveinę.“
„Skaitykime ženklus ir tikėkime Dievo galybe.“
Budėkime. Laukime su tikėjimu. Jei išmoksime laukti teisingai, išgyvensime Šv. Kalėdų stebuklą... Stabtelėkime kasdienybės bėgime ir giliau išgyvenkime akimirką...
Prasmingo Advento!..
                                                   Tekstą paruošė tikybos mokytoja D. Nasevičienė
Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100