• P1018113.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1014177.JPG

Pasiduoti karantino nuoboduliui ir blogai nuotaikai Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos  4B klasės mokiniai net neketina! Aktyviai ir noriai mokydamiesi nuotoliniu būdu kuria įvairius kūrybinius darbelius. Šį kartą mokiniai dalinasi miniatiūromis apie dangų. Taip pat mokiniai kartu su mokytoja Lina Alioniene linki visiems būti sveikiems ir dažniau pakelti akis į dangų !

SAULĖ

Vieną kartą, kai aš žiūrėjau pro langą, mačiau tik pilkus debesis ir nieko daugiau. Atrodė taip nyku ir pagalvojau, būtų gerai, jei šviestų saulutė. Bet pradėjo lyti. Pamaniau, gal dangus turėjo liūdną dieną arba jį kažkas įskaudino. Tad panorėjau eiti į lauką ir pralinksminti dangų. Pradėjau šokinėti balose. Dangus pasidarė laimingas, nušvito saulutė.

AURĖJA

Šiltais vasaros vakarais, leidžiantis Saulei, žiūrime kaip dangus nušvinta skaidria rausva spalva. Vėliau Mėnuliui pakeitus Saulę, dangus sutemsta ir jame sužiba daugybė įvairaus dydžio ir ryškumo žvaigždžių. Pasibaigus nakčiai ir atėjus rytui, o rytą pakeičiant dienai, dangus nusidažo mėlynai… Ir vėl mes laukiame kol ateis šiltas ir gražus vakaras ir dangus nusidažys ryškia rausva kaip ugnis spalva.

MIGLĖ

Dangus yra mėlynas tarytum ežeras, kuris visada būna ramus. Jis mus visada lydi ir žiūri į mus ar mes gerai elgiamės ,ar blogai. Jis pripildytas baltų debesų, kurie gali suformuoti kiekvieną daiktą . Gali tą daiktą ir įsivaizduoti. Kiekvienas žmogui viskas kitaip mato dangų ir visą pasaulį. Naktį mes galime žiūrėti į didžiuosius Grįžulo ratus ir mažuosius, taip pat ir zodiako ženklus. Štai kiek daug grožio suteikia dangus mūsų planetai žemei . O mes dar ne visi mokame džiaugtis , tai ką turime.

KAROLINA

Dangus būna visokių spalvų : žydras ,mėlynas ,melsvas ,raudonas ,rausvas ,oranžinis, auksinis ir juodas. Kai aš buvau maža močiutė man sakydavo, jeigu dangus raudonas , tai šiandien šals, o jei auksinis po saulėlydžio ,tai bus geras oras. Rudenį danguje galima matyti daug žvaigždžių. Dangaus

debesys taip pat būna įvairių formų: plunksnų, kamuolio, ploni, stori ir garbanėlių formos. Su savo pusbroliu Emiliu dažnai stebime dangų ir ieškome įdomių formų debesėlių.

DANGIS

Dangus kartais man atrodo kaip cukraus vata. Dėl to , jame galime pamatyti liūtą, dramblį arba net ranką. Jis vakare, ypač man, atrodo labai gražus. Temstant dangaus spalva būna violetinė. Dangus atrodo labai gražiai su visokiomis figūromis. Kartais jis atrodo keistai, nes debesys suplaukia taip, kad atrodo jog vienas dangus yra ant kito dangaus.

SKAISTĖ

Dangus – tai virš žemės matomas žydro skliauto pavidalo ertmė. Danguje giedrą dieną matosi kaip šviečia saulutė. Tada būna šilta ir smagu. Žemėje dieną dangus be debesų atrodo žydras. O kai apsiniaukia ir būna daug debesų, tada lyja lietus. Naktį danguje matosi daug žvaigždžių. Man patinka, kai dangus būna žydras. Tada galima eiti į lauką. Galima žaisti. Būna graži diena.

BARBORA

Šiandien graži pavasario diena. Sėdžiu ant kalvos ir žvelgiu į dangų. Dangus žydras, skaisčiai šviečia saulė, plauko pavieniai balti , purūs debesėliai. Mintimis pakylu link tų debesėlių. Kokie minkšti ir švelnūs! Kaip būtų smagu ant jų pašokinėti! Vienas debesėlis man primena kiškį, kitame įžvelgiu delfiną linksmai nardantį dangaus vandenyne…

KAJUS

Dangus, tai debesų namai. Ten jie gimsta ir auga. Mažų debesėlių kartais nematome, nes juos užstoja dideli debesys. Kartais ir išdaigų iškrečia :saulytę uždengia! Kartais ant saulytės supyksta ir pradeda griaudėti.

Debesys gimsta iš garų, o miršta ,kai lyja. Debesys virsta vandeniu ir jo nebelieka. Debesims vadovauja Dievas ,bet kartais jie Dievo neklauso. Ima ir suvelia Jam plaukus! Dangus atrodo labai aukštai , bet yra dar aukščiau negu mes įsivaizduojame. Mes galėtume lipti metų metus ir vis tiek nepasiektume jo.

NAGLIS

Dangus man atrodo tarsi atskiras pasaulis – čia ganosi balti debesys, savo forma primenantys garbanotas avis, plaukioja dideli, pilki debesų begemotai. O štai debesų dramblys! Kartais iš dangaus į žemę ima kristi lietaus lašai -lyg danguje būtų prakiurę santechnikos vamzdžiai. O giedrą dieną žemė iš dangaus sulaukia šiltų saulės spindulių. Kai žvelgiu į dangų giedrą naktį, atrodo, kad jame skraidžioja daugybė jonvabalių – kur pažvelgsi, visur žiba švieselės. Išties, labai įdomus dangaus pasaulis!

GUSTĖ

Viršuje spindėjo didelis, mėlynas skliautas. JIs buvo toks didelis…. Kad ir kaip bandžiau pasiekti galą, nepavyko. Ėjau, ėjau ir pamačiau, jog skliautas keičia spalvą. Po kiek laiko jis tapo juodas. Jame lyg pelytės lakstė žvaigždės ir mėnuo sėdėjo lyg katinas. Visur buvo tylu. Staiga išgirdus žiogų orkestrą. Aš nežinojau, kodėl skliautas keičia spalvą? Nežinojau, bet nusprendžiau jį pavadinti dangumi.

IEVA

Kas yra dangus? Ar tai begalinis ežeras su grakščiai plaukiančiomis gulbėmis? Gal tai upė neturinti pabaigos? Kažkieno nutapytas paveikslas? Nežinau. O gal… Dangus yra kiekvienam žmogui kažką kito reiškiantis dalykas? Gal kai kuriems dangus yra jų prisiminimai su tais žmonėmis, kurie jau ir yra danguje? Ar kažkam dangus reiškia jų svajones? Galbūt vaikystę? Nuotykius? O gal kažkam tai yra priminimas? Juk žiūrint į dangų, niekada nematai tik vieną šviesiančią žvaigždę naktyje… Pavieniui skrendantį paukštį? Taigi… Prisimink, kad tu nesi vienas. Kiekvienam žmogui dangus reiškia kažką kito nei kitiems. Jei tau dangus reiškia tik dangų, tu dar nesi atmerkęs savo akių ir pažiūrėjęs į dangų. Jeigu tu tik pažvelgtum, tik vieną minutėlę, pamatytum ką tau reiškia dangus.

ANDRIUS

Dangus yra virš žemės matoma erdvė. Danguje galime matyti visokius debesis- kamuolinius, plunksninius. Taip pat danguje šviečia didelė saulė, ji tik mums atrodo labai maža, bet yra didžiulė. Palijus lietui ir šviečiant saulei danguje pasidaro vaivorykštė.

Esant giedram dangui galime pamatyti praskridusio lėktuvo paliktas žymes. Dangus yra labai aukštai ir kasdien gali atrodyti vis kitaip.

Vasario 2020
PATKPŠS