Spausdinti
Peržiūros: 793

 

Balandžio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė su PUG vaikais keliavo į Dantukų karalystę. Vaikai klausė pasakos apie berniuko Simo dantukus, apie jo dantų valymo įpročius, sužinojo, kas kenkia dantukams ir kas juos džiugina. Mokiniai papasakojo apie savo dantukų valymo įpročius ir turimas dantų priežiūros priemones. Pasakos metu išgirstai informacijai įsisavinti vaikai atliko užduotis: padėjo dantų pastai labirintu nukeliauti pas dantų šepetėlį, kirpo ir klijavo maisto produktus, kurie džiugina ir liūdina dantis, suvedžiojo taškus ir gavo dantuką, kurį spalvino, puošė ir visaip gražino.
PUG vaikai sužinojo, kad dantų valymas yra būtinybė, o ne pasirinkimas. Visi kartu nusprendėme, kad valytis drauge Gdantis yra daug smagiau, o dantų valymas gali tapti šeimos ritualu. Geras kitų šeimos narių pavyzdys yra pagrindinis ugdymo principas. Paskaitos pabaigoje mokiniai gavo dantukų valymo kalendorių, kurį pasižadėjo sąžiningai pildyti, dantukų karalystės diplomą ir dantų šepetėlius.
Raginu tėvelius naudoti įvairius motyvuojančius metodus ir priemones dantukų valymui: smėlio laikrodį, mikrobų „nuotraukas", mikrobų imitacijas, dantukų valymo kalendorių, dantų apnašų dažymą, dantukų valymo daineles ar filmukus. Ugdykite įprotį ne tik valytis dantis, bet tai daryti kruopščiai.
Linkiu turėti sveikus ir gražius dantukus!
Visuomenės sveikatos specialistė Skaistė Kalvinskaitė