Spausdinti
Peržiūros: 645

Atkeliavęs pavasaris mums priminė apie pavasarinius darbus ir sėją. Į sodinimo darbus svarbu įtraukti ir vaikus, kad pamatytų, kaip bunda gamta. Gamta - tai natūrali aplinka, kurioje galima sužadinti vaikų smalsumą ir susidomėjimą, įtraukti į įvairias veiklas: stebėjimą, tyrimą, eksperimentavimą. Tęsiamas ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo projektas „Mažojo gamtininko kelionė“. Balandžio mėnesio tema buvo „Sėklų karalystėje“. Kadangi lauke dar šalta, mokytojos su ugdytiniais augino daržą ant palangės.
Prieš įkurdami „Žaliąją palangę“, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Vaikams buvo smalsu pamatyti augalo gyvenimo ciklą. Jie smalsiai ir aktyviai įsijungė į veiklas. Juk svarbu patiems pačiupinėti, suprasti ir išmatuoti. Vaikai sėjo įvairių daržovių ir gėlių sėklas. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą, vaikai pastebėjo, kad augalai, pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai. Augdami labiau linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta, augalams dygti ir sužaliuoti ne visada reikalinga žemė. Tyrinėjo ir stebėjo, kaip iš sėklos išauga augalas, sekė jų augimo tarpsnius, fiksavo stebėjimus piešiniuose ir kituose darbeliuose. Sužinojo, kad augalams būtina šviesa, šiluma, vanduo ir oras, kad augalai skiriasi savo lapų forma, spalva, dydžiu ir net kvapu. Projekto metu buvo siekiama skatinti vaikų kūrybiškumą, atsakingumą, domėjimąsi augalais, stebint ir pažįstant pagrindines augalų augimo ir vystymosi sąlygas. Džiugu, jog augalų auginimas leido vaikams pajusti ryšį su gamta, padėjo pažinti ir suprasti pasaulį jį stebint, tyrinėjant, suteikė daug gerų emocijų. Nepamiršome dalyvauti organizuojamoje draugiškoje ir aktyvioje akcijoje „Giržaduko vaikai - švarios aplinkos draugai“. Šios akcijos metu vaikai buvo skatinami mylėti ir tausoti gamtą bei judėti gryname ore. Kas grėbė, kas šlavė, kas šiukšles rinko... Priminta, kaip teisingai rūšiuoti atliekas.
Vaikams ši veikla atnešė naujų žinių ir patirties, skatino bendradarbiauti, stebėti, tyrinėti, spręsti problemas ir priimti reikiamus sprendimus.
Netrukus sužydės gėlės, išsprogs medžių pumpurai ir pavasaris pasipuoš savo žaliuoju rūbu, o vaikai turės dar daugiau galimybių tyrinėti ir pažinti gamtą.
Vaizdo įrašas „Sėklų karalystėje“.
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Gibaitė – Matiukienė