• 3.jpg
  • 9.JPG
  • 8.JPG
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • 1.jpg
  • 7.png
  • 2.JPG

Saulutė vis labiau ir labiau lepina savo spinduliais ir pagaliau pakvimpa pavasario žiedais, džiaugiamės medžių žydėjimu, ryškiais gamtos atbudimo ženklais ir bičių dūzgimu. Smalsu stebėti pavasario žingsnius gamtoje. Pražydo žibutės, narcizai, tulpės... Vykdant ilgalaikio ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymo projekto „Mažojo gamtininko kelionė“ paskutinio pavasario mėnesio veiklas, vaikams buvo labai smagu ir gera daug laiko praleisti lauke tyrinėjant, naujai atrandant džiaugtis žydinčiais sodais, gėlynais. Todėl ir mes pasinėrėme į šį paslaptingą spalvų, garsų, kvapų pasaulį.
Mažieji grožėjosi pavasarinių sodų, gėlynų, pievų sužydėjimu, jų gaivumu, spalvingumu, skaičiavo žiedlapius. Vaikai susipažino su vyšnia, slyva, obelimi, kriauše. Veikla natūralioje aplinkoje suteikia džiaugsmo, atsipalaidavimą, gerina vaikų emocinę savijautą, pratina draugiškai bendrauti su gamta. Vėl atradome, sužinojome, kokie vaismedžiai, vaiskrūmiai auga ir žydi soduose, kokius vaisius jie augina. Diskutavome, kodėl jie mums reikalingi, kokių vitaminų juose yra. Kūrėme koliažus iš lauko gėlių, jas piešėme, aplikavome, spalvinome, skaičiavome jų žiedelius. Klausėmės dainelių, pasakojimų, eilėraščių. Vaikai buvo supažindinti su pavasarį žydinčiomis pievų gėlėmis ir jų įvairove, aptarti vaistiniai augalai, jų pagalba žmogui. Mažieji atliko eksperimentus su pienėmis. Žaisdami vaikai noriai domėjosi augalų savybėmis. Pažinimas, tyrinėjimas yra susijęs su žmogaus augimo, ugdymosi procesu. Kaip tik natūralioje gamtoje atsiveria vaikams pasaulis, kur jie smagiai mokosi, sužino, atranda, kuria, tiria ir jaučiasi ypatingi.
Ir kai pavasarį sodai pasipuošia pirmaisiais žiedais, į mūsų namus ateina Motinos diena. O kokia šventė be gėlių? Būtent gėlės, jų žiedai neretai tampa pirmosiomis dovanėlėmis, kurias vaikų rankytės pagamina ir įteikia mamoms svarbiausią jų dieną – pirmąjį gegužės sekmadienį.
Video įrašas  „Pievoj tarp žiedų“
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Gibaitė-Matiukienė
Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100