Kūčiukai, prėskučiai arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną arba išvakarėse, nes tik pagamintas namuose pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Priešmokyklinės grupės „Drugeliai“ vaikai kartu su mokytojomis važiavo į Žaslių tradicinių amatų centrą, kur dalyvavo kūčiukų kepimo edukacijoje.
Edukacinę programą vedė amatininkė Nijolė Adukonienė, kuri paaiškino ir parodė vaikams, kaip užmaišyti kūčiukams skirtą tešlą, lengvai ją iškočioti bei suformuoti dailius kūčiukus. Programos metu vaikai prisilietė prie šios tradicijos ir išmoko išsikepti kūčiukus, kuriuos vėliau ragavo su skaniu spanguolių kisieliumi ir parsivežė lauktuvių į namus.
                                                              Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Gibaitė - Matiukienė