• 2.JPG
  • 7.png
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 6.jpg
  • 8.JPG
  • 3.jpg
  • 9.JPG

Po šių metų visiems mums labai pasyvaus pavasario ir užsitęsusio karantino, labai norėjosi, kad vaikų vasaros atostogos būtų ne tik saugios, linksmos, bet ir aktyvios bei turiningos. Mūsų progimnazijos mažiesiems organizuota vasaros dienos stovykla ,,Pramogauk, atostogauk ir auk“ tapo tikra atgaiva vaikams. Čia jie kartu su bendraamžiais galėjo žaisti, sportuoti, pramogauti, keliauti...

Stovykloje dirbę patyrę pedagogai Daiva Matačiūnienė, Marijona Mačiulienė ir Enina Jankeliūnienė vaikams organizavo turiningas, aktyvias ir sveikatingumą skatinančias veiklas, kurios tenkino jų pažinimo, saviraiškos bei bendravimo poreikius. Kiekviena diena stovykloje buvo nepakartojama, kupina naujų įspūdžių ir netikėtų patirčių. Įvairiapusė stovyklos programa orientuota į smalsius vaikus, kurie mėgsta ir nori aktyviai leisti laisvalaikį gražios gamtos apsuptyje ir linksmų draugų būryje. Juk ir svarbiausias stovyklos tikslas – užmegzti nauji ir draugiški santykiai su bendraamžiais, vasariškai šilta, nuoširdi ir betarpiška atmosfera, smagios, įdomios, įtraukiančios veiklos ir išvykos, daug nuotykių bei nepamirštami įspūdžiai.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai kūrė stovyklos taisykles, žaidė susipažinimo ir judriuosius žaidimus. O kad vaikai saugiai praleistų vasaros atostogas ir sveiki grįžtų į mokyklą, pedagogai jiems pravedė edukacines pamokėles apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje, apie saugumą buityje, iškylaujant gamtoje ir kt.

Antrąją dieną stovyklautojai vyko į Vilnių, kur aplankė ne tik Gedimino pilį, bet ir pabuvojo vieninteliame Lietuvoje egzistuojančiame „Žaislų muziejuje“. Vaikai sužinojo, kad žaisdami mes galime mokytis pačių įvairiausių dalykų. Tą darė jau akmens amžiaus vaikai, tą darė ir viduramžiais, taip mokomės ir mes šiandien. Tačiau daug svarbiau yra suvokti, jog pats žaislas ir žaidimas yra kiekvieno vaiko kasdienybės istorijos dalis.

   Smagi buvo ir trečioji stovyklos diena. Vaikai apsilankė Kaišiadorių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Šaunios ir žaismingai nusiteikusios bibliotekos darbuotojos mielai bendravo su vaikais, pasakojo apie bibliotekos teikiamas paslaugas, apie čia kaupiamas įvairaus formato ir turinio spalvingas grojančias, dainuojančias ir kitokius garsus skleidžiančias knygeles. Vaikai galėjo reikšti savo emocijas vartydami bei skaitydami knygeles, piešdami, spalvindami bibliotekininkių spausdintus piešinius įvairių pasakų motyvais.

   Ketvirtąją dieną stovyklautojai vėl išsiruošė į kelionę. Šį kartą jie keliavo į Kauną, į Lietuvos zoologijos sodą. Ką čia įdomaus sužinojo, pamatė, patyrė? Ogi dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“. Vaikai klausėsi įdomaus gido pasakojimo, susipažino su ropliais, gyvenančiais zoologijos sode. Taip pat sužinojo, kaip reikia elgtis su gyvate, sutikus ją miške, kaip saugiai paimti ir laikyti roplį, apžiūrėjo daug emocijų sukėlusius eksponatus bei atliko praktines užduotis. Vaikščiodami po zoologijos sodo teritoriją, galėjo pamatyti ne tik patiklius ir draugiškus Lietuvos krašto gyvūnus, bet ir turėjo galimybę „tiesiai į akis“ pažvelgti plėšriajam liūtui ir tigrui, iš arti apžiūrėti aukščiausią pasaulio gyventoją zoologijos sode – žirafą bei daug kitų pasaulio plėšrūnų. Po šios gamtos pažinimo edukacijos  vaikai dar linksminosi ant batutų, kur galėjo išbandyti savo reakciją, šoklumą ir greitį.

   Penktoji – paskutinė stovyklos diena, atsisveikinimo su stovykla metas. Tačiau ir jis buvo pilnas įdomių veiklų. Stovyklos dalyviai drauge su savo mokytojomis vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur jų laukė edukacinė programa „Vaikų žaidimai, dainos, pasakos...“. Vaikams atliekant kai kuriuos piemenėlių darbelius, palaipsniui jie buvo įvedami į dainų, žaidimų ir pasakų pasaulį. Svarbiausia, kad žaisdami vaikai patiria džiaugsmą, jie laisviau jaučiasi bet kokioje aplinkoje, o sukaupti protėvių lobiai jų veiklas tik paįvairina. Muziejaus teritorija labai didelė, tad vaikai čia žaidė judriuosius žaidimus, linksminosi, o taip pat suorganizavo stovyklos uždarymo pikniką. Čia visi drauge aptarė ir stovyklos veiklas, atsisveikindami dalijosi savo įspūdžiais, sakė vieni kitiems daug gražių ir prasmingų palinkėjimų. Visi vaikai sakė, jog labai greitai ir nepastebimai prabėgo penkios dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitiko, o jau laikas atsisveikinti... Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokėlės, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos “Pramogauk, atostogauk ir auk” akimirkų. Dėkojame vaikams už jų draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu. Labai ačiū ir pedagogėms, jų padėjėjoms Ritai ir Ingai, dirbusioms su stovyklos vaikais bei sugalvojusioms ir suorganizavusioms vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų. Ačiū virėjai Astai, kuri sočiai ir skaniai mus maitino. Vasara, atostogos – pats smagiausias laikas.... Būkite, vaikai, išradingi, linksmi, sveiki ir džiaukitės vasaros atostogomis! O mes jūsų lauksime sugrįžtančių rudenį į mokyklą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Žukauskaitė

Vaikų vasaros dienos stovyklos „Pramogauk, atostogauk ir auk“ įspūdžiai (autorė mokytoja Daiva Matačiūnienė)

 

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100