• 8.JPG
  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 7.png
  • 9.JPG
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 6.jpg

Suprasti, pažinti, mylėti, rūpintis ir globoti gamtą, reikia vaikus pradėti ugdyti nuo mažens. Gamtosauginis – ekologinis ugdymas turi būti nuoseklus procesas, prasidedantis ankstyvojoje vaikystėje ir besitęsiantis visą gyvenimą. Juk vaikystėje išugdytos, išsiugdytos nuostatos gamtos atžvilgiu išliks visam gyvenimui. Meilė gamtai išugdoma per pažinimą ir asmeninę patirtį, potyrius. Jau nuo pat pirmųjų dienų vaikas tyrinėja jį supantį pasaulį. Tačiau neužtenka vien tik išvesti vaikus į lauką pasivaikščioti ir tiesiog pasigrožėti gamta. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai yra ypač smalsūs, todėl organizuojant ugdomąjį procesą turime sudaryti vaikams sąlygas tyrinėti, išbandyti naujus, jiems nežinomus dalykus, stebėti, eksperimentuoti su aplinkoje esančiais daiktais. Ieškodami ypatingos aplinkos, kur vaikai galėtų visapusiškai atsiskleisti, dažnai neįvertiname, jog šalia mūsų yra pats didžiausias jo šaltinis – GAMTA. 

Kūčiukai, prėskučiai arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną arba išvakarėse, nes tik pagamintas namuose pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Priešmokyklinės grupės „Drugeliai“ vaikai kartu su mokytojomis važiavo į Žaslių tradicinių amatų centrą, kur dalyvavo kūčiukų kepimo edukacijoje.

„Kai balti sniego patalai užkloja laukus, o žalios eglės užsideda baltas kepures, tada ateina žiema, tokia graži, tokia balta…“. Belaukdami pačių gražiausių metų švenčių - Kalėdų, pasinėrėme į stebuklingų pasakų labirintus. Gruodžio 2 d. priešmokyklinių ugdymo grupių „Pelėdžiukai“, „Drugeliai“ ir „Obuoliukai“ vaikai ir 1b klasės mokiniai susitiko su stebuklingų pasakų kūrėja Neringa Tik. Edukacinės pamokos „Noriu pasakos“ metu rašytoja pristatė savo knygas, parodė dailininko pieštus originalius piešinius, papasakojo apie knygos kelią iki skaitytojo rankų.

Vis dar besidžiaugdami paskutinėmis nuostabaus rudenio dienomis, priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai kartu su mokytoja Danguole ir padėjėja Inga vyko į Kauno rajone esantį Raudondvario dvarą. Vaikai dalyvavo smagiame edukaciniame užsiėmime „Piešimas ant stiklo – vėjo varpelių gamyba“. Užsiėmimo metu gamino vėjo varpelius iš stiklo, keliomis technikomis spalvino, puošė ornamentais ir raštais.  Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti buvo labai įdomu. 

Džiaugiantis gražiu rudeniniu oru, priešmokyklinio ugdymo grupių „Drugeliai“ ir „Obuoliukai“ vaikučiai kartu su mokytojomis Živile Gibaite – Matiukiene, Enina Jankeliūniene bei Lijana Kajauskaite keliavo į Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje esančią sodybą „Gyvas kalnas“. Čia vaikai galėjo pasidžiaugti gamta, pajusti kaimo aurą. Artimiau susipažino su naminiais gyvūnais, turėjo galimybę palesinti paukščius, pamaitinti kitus gyvūnėlius bei juos paglostyti. Taip pat lakstė ant šieno kupetų, varžėsi traukdami virvę. Vaikai grįžo kupini emocijų bei geriausių įspūdžių.              

                                                                     PUG mokytoja Živilė Gibaitė-Matiukienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100